Lifehack

Befőzési naptár

Ahhoz, hogy egy naptári évet befőzési szempontból is áttekinthessünk, jól jöhet egy befőzési naptár. Itt nyomon követhetjük a zöldségek és gyümölcsök érését, na meg ötleteket is ad, hogy mit is szeretnénk befőzni. A szeszélyes időjárás változásait persze nem tudja hűen követni, de áttekintést ad a zöldségek, gyümölcsök várható éréséről. A mezőgazdaságilag nem aktív időszakra pedig… Tovább »

Pacalkonzerv

Elérkeztünk a nevezetes pacalhoz. A tökfőzelék mellett talán ez az a híres magyar étel, amely legjobban megosztja az embereket. Pacalpörköltről van szó, mégis mindenki csak simán pacalnak hívja. Régen a szegények eledele volt, mos pedig ugyanannyiba kerül, mint például a karaj. A pacalt vagy nagyon imágja, vagy nagyon utálja az ember. Itt nincs átmenet. E… Tovább »

Pálinkás baracklekvár

Nem gyerekeknek és nem is sofőr embereknek készült a pálinkás sárgabarack lekvár. Hihetetlenül jó ízt ad neki a valódi barackpálinka. Habár alkohol van benne, mégsem lehetünk tőle még csak szalonspiccesek sem, hiszen több kilogrammban csak az a bizonyos két deci a barackpálinka. A szokásos lekváros-vajas pirítósunkon túl kiválóan alkalmazhatjuk palacsintába, továbbá más baracklekváros süteményekbe.  … Tovább »

A diabetikus befőzőcukorról

Szóljon az, aki látott az idén Dr Oetker Diabetikus befőzőcukrot. Semmi hír róla, semmi közlemény, egyszerűen eltűnt. Éveken keresztül kedveltük a Dr Oetker “Diabetikus befőzőcukor” nevű termékét. Családunkban – főleg a hölgyek – szinte teljesen száműztük a cukrot. Most már mindent helyettesítő édesítőszerekkel készítünk, melyeknek idő közben nagy szakértői lettünk. Pillanatnyilag a nullkalóriás eritrit a… Tovább »

Hagymás májas üvegben

Gondoltál már arra, hogy egy idő után nagyon unalmasak lehetnek a gyári májkonzervek, pástétomok? Gondoltál már arra, hogy ezen változtatni kell? Hát akkor épp itt az alkalom, hogy a magunk urai legyünk! Készítsünk ezúttal hagymás májast! Érdekes fűszerezése teszi különlegessé és ízvilága messze a gyári termékek fölé emeli a mi konzervünket. Persze a fűszerezésen bárki… Tovább »

Borjúmájas üvegben

A kereskedelemben kapható májkrém- és pástétomkonzervek sokszor unalmasak, “konzerv ízűek” és tele vannak mindenféle állományjavító, tartósító és nem túl bizalomgerjesztő kitöltőanyaggal. Ha egyszer vesszük a fáradságot és elolvassuk az összetételt, akkor a következő szavakkal találkozhatunk: vérpép, bőrkepép, szójaliszt, ipari szalonna, stb). Hát kell ez nekünk? A saját májpástétomunk nagyon finom, az ízlésünk szerint készül, na… Tovább »

Narancsos eperdzsem

Egy igazán különleges eperdzsemet készíthetünk némi narancs hozzáadásával. A makulátlanul tiszta narancsnak vékonyan lehámozom a héját – ügyelve arra, hogy a keserű fehér része ne kerüljön bele. Ezzel, na meg a narancs kifacsart levével teszem különlegessé az eperdzsemet. Mivel, hogy az eper csak a végén kerül bele, így megtarthatjuk annak értékes vitamin- és íztartalmát. Különleges… Tovább »

Metaxás görög eperdzsem

A piacon 1200 Ft a görög eper és 2200 Ft a magyar eper kilója. Nekem semmi bajom nincs a gyönyörű görög eperrel és különben is szebben néz ki, mint a magyar üvegházi halovány. Meg hát elég nyomós érv az is, hogy elfogyott a tavalyi dzsem. Nem akarok sokat főzni, de eperdzsem nélkül nem lehet élni…. Tovább »

Eperdzsem (klasszikus)

A legklasszikusabb módja az eperdzsem készítésének. Fokozottan ügyeljél a tisztaságra! A rövid forralással nem vesznek el a gyümölcsben lévő tápanyagok és a színe is megmarad.   Hozzávalók: 2 kg eper, 1 kg cukor 1 l víz.   Elkészítése: Az epret megmosom, lecsumázom, a nagyobb darabokat félbevágom. A cukorból a vízzel szirupot főzök és beleteszem a… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!