Gondoltál-e már arra, hogy itt Európa közepén miben is különbözünk mi magyarok a többi néptől? Melyek azok a sajátságok, tulajdonságok, melyek eltérnek a többiektől? Ezek persze akár polgárpukkasztóak is lehetnek, hiszen felesleges időtöltéssel, pénzkiadással és bosszúsággal járnak.
Lakcímkártya
A világ egyetlen országában sincs egy ilyen találmány, hogy a világszínvonalú kártya alakú személyi igazolvány mellett még egy másik kártyát is magunkkal kelljen hordani, hogy azzal meg a lakcímünket igazoljuk.
Persze van ennek egy történelmi oka. Az akkori módosítást kezdeményező párt szerint ugyanis a kártya alakú személyi azonosítón lévő személyi szám, valamint lakcím ugyanis sérti a személyi jogokat.
Jegyezzük meg azt az ellentmondást, hogy egy másik törekvés szerint az elektronikus személyi igazolvány egyre több adatot (TAJ-szám, stb) fog tartalmazni.
A műsor termékmegjelenítést tartalmaz
TV-ben, rádióban találkozunk naponta többször is, hogy “A műsor termékmegjelenítést tartalmaz”, illetve a műsor végén az “A műsor termékmegjelenítést tartalmazott” szöveget.
Ilyenkor hülyének érzem magam, hogy magam nem venném észre a márkát, a logot, vagy a szövegben lévő utalást, amely termékre vonatkozik.
Nem tudnék nyugodtan aludni, ha egyszer valaki hibájából előfordulna az a tragikus szituáció, hogy lemaradna a műsorszám elejéről, illetve végéről a figyelmeztető szöveg. Éppen ezért igyekszem minden műsorszámot a legelejétől kezdve a legvégéig követni. Műsor közepén nem kapcsolom be a készüléket.
Fel vagyok háborodva, hogy a külföldi adóknál nem követik ezt a nagyon hasznos módszert!
A közszolgálati TV adóknak a lista elején kell lenni!
Hasznos kezdeményezés, hogy a TV készülék bekapcsolásakor mindjárt a magyar TV 1-es csatornája zúdítja rám a hírdömpinget. Szívet melengető hallgatni, hogy Magyarország jobban teljesít és nagy vezérünk mindent megtesz a jólétünk érdekében- Ő a javamat akarja. Nehogy már valami RTL Klub-bal kezdődjék a TV adók sora! A nyáron voltam egy olyan szállodában, ahol megszegték ezt a fontos szabályt – még gondolkozom azon, hogy feljelentsem-e őket.
Márkatakarások felsőfokon
Nézem a magazinműsort. Olyan autóba száll bele az oknyomozó riporter, aminek le van takarva a márkája. Mondjuk felismertem, 1,8 TDI. Még gondoltam is, hogy beküldöm nekik – hátha nyerek vele. Aztán úgy beszél az ürge, hogy a kormány közepe is le van takarva. Ezt is felismerem, holnap talán tényleg beküldöm.
Egy másik műsorban takarásba tették a CIB bank reklámját. Felismertem, hiszen naponta látom a ház tetején, mikor várom, hogy a lámpa zöldre váltson (én egyébként OTP-s vagyok, szerintem ott sokkal jobbak a kondíciók). Tehet, hogy eredetileg a nyolcszög alakú tér nevét akarták letakarni (Oktogon, régen November 7. tér).
Interjút csinálnak a fickóval és letakarják a pólóján lévő logot. Szerintem azért viseli, hogy reklámozza a szponzorát. Majd aztán felbontják vele a szerződést.
Saját márkák
Láttad már a Barátok közt, vagy a Jóban rosszban című teleregények valamelyik részét? Érdemes megnézni! Itt ugyanis máshol nem látható ismeretlen márkákat láthatsz. Az ismert sörök, vagy whiskymárkák helyett direkt erre a célra kreált cimkéjű italokat fogyasztanak a szereplők a Rózsában, vagy a Macsekban. A fiataloknak nem a Facebook a kedvelt közösségi oldala, hanem a “Konnektor”.
Rendszámtábla
Ha külföldön jár az ember, akkor egy autó rendszámáról azonnal meg lehet mondani, hogy hová valósi (W-Bécs, BA-Pozsony, M-München, ZH-Zürich, stb). Nem úgy nálunk. Három betű-három szám a szigorú – kb 25 éve bevezetett rendszer. Aztán már a P betűnél tartanak és aggódnak, hogy nemsokára vége. Ezt egyszer már eljátszották anno a két betű-négy szám rendszerben.
A körzetesítésnek számtalan előnye lehet, pl. a bűnüldözés, hogy csak egyet említsünk. GY-Győr, D-Debrecen, Sz-Szeged lenne a nagyobb városok …. VÁ-Vác, GÖ-Gödöllő, PA-Paks a kisebb városok … FEL-Felcsút, ETY-Egyek, MOR-Mórahalom pedig a még kisebb lakott települések rendszáma.
Ebben (M, ER, WUG), valamint az ékezetes betűk használatában (FÜ, AÖ) is hasonlíthatna a német megoldáshoz. Nem szégyen átvenni azt, ami valahol egyszer már bevált.
És még folytathatnánk …..
Ha tetszett a bejegyzés, látogass el Grocceni oldalaira: http://www.grocceni.com
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: